Życzenia Wielkanocne
Wycieczka do Warszawy – trzy dni pełne wrażeń!
W dniach 7–9 kwietnia 2025 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Była to wyjątkowa okazja, by nie tylko poznać stolicę, ale też poszerzyć wiedzę historyczną, naukową i po prostu spędzić czas w świetnym towarzystwie.
Dzień pierwszy – klimaty Starego Miasta i Łazienek
Pierwszy dzień rozpoczął się od spaceru po Starym Mieście, gdzie podziwialiśmy zabytkową architekturę miasta odbudowanego po wojnie niemal od podstaw, Kolumnę Zygmunta i mury obronne. Później przyszedł czas na Łazienki Królewskie, które przeniosły nas w epokę oświecenia, zachwyciły pięknem przyrody, pałacami oraz… przechadzającymi się wśród zwiedzających pawiami.
Dzień drugi – królewsko i nowocześnie
Drugi dzień upłynął pod znakiem kontrastów. Rozpoczął się od zwiedzania Zamku Królewskiego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć wnętrza królewskich apartamentów, obejrzeć słynne malarstwo Jana Matejki i poznać historię miejsca związanego z wieloma ważnymi wydarzeniami w dziejach Polski.
Następnie przyszedł czas na Centrum Nauki Kopernik – miejsce, które wzbudza entuzjazm niezależnie od wieku. To tam chętnie testowaliśmy interaktywne stanowiska, eksperymentowaliśmy odkrywając zjawiska naukowe w praktyce.
Dzień zakończyła wizyta w Złotych Tarasach, gdzie uczestnicy mieli czas wolny na zakupy i relaks. To był moment na złapanie oddechu po intensywnym dniu.
Dzień trzeci – historia i kreatywność w Pałacu w Wilanowie
Trzeciego dnia odwiedziliśmy Pałac w Wilanowie, barokową rezydencję króla Jana III Sobieskiego, która zachwyciła bogactwem i ilością zabytkowych przedmiotów i dzieł sztuki. Wzięliśmy tam również udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Opowiem o królu” – uczniowie mieli za zadanie stworzyć krótkie filmy inspirowane wydarzeniami z epoki. Kreatywność nie znała granic – w jednej z ról pojawił się uczeń przebrany za postać kobiecą, co wywołało salwy śmiechu i ogromne brawa. Wspólne tworzenie filmów było nie tylko świetną zabawą, ale i ciekawą lekcją historii.
Ostatnim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego – miejsce, które wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Wystawy, efekty dźwiękowe i filmowe oraz autentyczne relacje z czasów powstania pozwoliły uczniom poczuć atmosferę tamtych dramatycznych dni.
Wycieczka do Warszawy była nie tylko okazją do nauki i zwiedzania, ale też do integracji, dobrej zabawy i wspólnego przeżywania wyjątkowych chwil. Już teraz uczestnicy z niecierpliwością czekają na kolejne szkolne wyjazdy – bo podróże to najlepszy sposób na naukę przez doświadczenie.
Hanna Siudak,Gabriela Wiśniewska
uczennice klasy 3 tżug10
„Uczymy się ratować.”
W ramach realizowanego w naszej szkole ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Cenne życie” zostały zorganizowane warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia były podzielone na część teoretyczną i praktyczną. Uczniowie ćwiczyli wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zapoznali się również z działaniem i obsługą automatycznego defibrylatora zewnętrznego (AED). Warsztaty poprowadzili dla nas plut. mgr Szymon Michno oraz szer. Marcin Świderski z Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i profesjonalizm.
Pamiętajmy, że udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek nie tylko moralny, ale również prawny, a ćwiczenia w tym zakresie pozwalają być na taką ewentualność lepiej przygotowanym.
Małgorzata Białas,
Mariusz Brzozowski
Dzień Liczby Pi - Święto Matematyki w Naszej Szkole
14 marca obchodzimy Dzień Liczby Pi. To święto matematyki pozwala uczniom nie tylko na głębsze zrozumienie tej tajemniczej liczby, ale także na zabawę z liczbami i odkrywanie fascynujących aspektów matematyki, które kryją się w otaczającym nas świecie.
Liczba Pi (Π) to liczba matematyczna, która wyraża stosunek obwodu koła do jego średnicy. Jest to liczba niewymierna, co oznacza, że jej rozwinięcie dziesiętne nigdy się nie kończy i nie powtarza. Pierwsze cyfry liczby Pi to 3.14159..., a jej dokładność jest wykorzystywana w wielu dziedzinach matematyki, nauki i technologii.
Dzień Liczby Pi to okazja do połączenia nauki z zabawą. Wśród atrakcji, które przygotowaliśmy na ten dzień znalazły się:
- wykreślanki
- matematyczne łamigłówki
- kodowanie liczby Pi
- Pi- Quiz
- konkurs "Pi-słowa"
- uczniowie mogli dowiedzieć się ciekawostek o polskich matematykach
Obchody tego dnia pomagają rozwijać kreatywność, myślenie logiczne i współpracę wśród uczniów. Poprzez zabawę z liczbami, matematyka staje się bardziej dostępna, a uczniowie mogą zobaczyć, że liczby i formuły matematyczne mają swoje miejsce nie tylko w książkach, ale także w praktycznym życiu.
Beata Sieczka
Staże w ramach projektu „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy"
Staże w ramach projektu „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy” w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli”, Działania nr FELB.06.05 „Kształcenie zawodowe” z Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Pierwszym realizowanym w tym roku szkolnym w ramach projektu przedsięwzięciem były płatne staże uczniowskie dla 47 uczniów w zawodach: technik pojazdów mechanicznych, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk i technik logistyk. Obok gratyfikacji finansowej (w kwocie 3372 zł), młodzi ludzie docenili możliwość zapoznania się z realnym środowiskiem pracy, poznania tajników zawodu, nawiązania znajomości i wymianę zawodowych doświadczeń. Jak zgodnie twierdzą taka forma zdobywania zawodowych szlifów jest bardzo ważna, a finansowy zastrzyk stanowi dodatkową motywację do pracy.
Magdalena Kałużna
Zajęcia florystyczne w naszej szkole!
W naszej szkole w ramach projektu „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy” w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli”, Działania nr FELB.06.05 „Kształcenie zawodowe” z Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. odbyły się wyjątkowe zajęcia z florystyki. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki układania kwiatów, tworzenia pięknych bukietów i kompozycji florystycznych. Pod okiem doświadczonego instruktora rozwijali swoją kreatywność i zdobywali nowe umiejętności.
Czekamy na kolejne kursy i szkolenia w ramach projektu, które pozwalają nam poszerzyć wiedzę i kompetencj.
Magdalena Kałużna
8
Jedyna taka noc – Studniówka 2025
21 luty 2024 r. odbył się bal tegorocznych maturzystów Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych im. Unii Europejskiej w Sulęcinie.
Przysłowiowa Studniówka jest jedną z najważniejszych i najpiękniejszych uroczystości w życiu szkoły. Tak było i tego roku. W ośrodku „Kormoran”, spotkali się uczestnicy imprezy, aby wspólnie przeżyć emocje studniówkowego wieczoru. A tych z pewnością nie zabrakło.
Nie zabrakło także wielu mądrych, ciepłych, pełnych życzliwości słów. Pierwsze padły ze strony Dyrektora Szkoły, pana Zbigniewa Grucy, który podkreślił, że jest bardzo dumny z uczniów, zbliżających się do zakończenia nauki, ich dotychczasowych sukcesów, które na pewno zaprocentują w przyszłości. Życzył powodzenia na maturze, odwagi, optymizmu i dużo wiary we własne siły oraz wspaniałej i odpowiedzialnej zabawy. Do tych życzeń dołączyli także: pan Bartosz Jankowski, członek zarządu powiatu sulęcińskiego, przemawiający w imieniu wychowawców, pan Mariusz Brzozowski, a także rodziców, pani Katarzyna Brzezińska.
Maturzyści nie szczędzili słów wdzięczności, które popłynęły w stronę wszystkich tych, którzy przyczynili się do wspomagania ich edukacji i rozwoju. Kwiaty i wyrazy uznania skierowano do dyrektora szkoły, organu prowadzącego, pracowników administracji i obsługi szkoły, ale też partnerów i przyjaciół szkoły . Otrzymali i usłyszeli je również wychowawcy pan Sławomir Iwasieczko, pan Mariusz Brzozowski, pan Mariusz Kinowski i pan Bartosz Patelski. Gorące podziękowani, piękne kwiaty oraz słowa piosenki skierowano w stronę rodziców, którzy licznie towarzyszyli swoim pociechom w części oficjalnej studniówki. „Poloneza czas zacząć!”- te słynne wersy zgodnie z tradycją dały sygnał do odtańczenia staropolskiego tańca, kończącego oficjalną część studniówki. Potem był już czas na szaleństwa studniówkowej nocy. Podczas balu wybrano także jego króla, którym został Maciej Walaszczyk z klasy V Tmps i królową - Patrycja Gap z klasy IV LO. Zabawa na sto dni przed maturą była przednia, a sami uczniowie przyznali, że te niezapomniane chwile pozostaną w ich pamięci na długie lata.
Karina Rogowska
2
Walentynki w ZSLiZ
Walentynki w ZSLiZ, czyli święto nie tylko miłości, ale także przyjaźni, radości i empatii. Tradycyjne już w świetlicy szkolnej Samorzad Uczniowski przygotował klimatyczne stoisko walentynkowe , gdzie nie zabrakło pyszności przygotowanych przez uczniów, walentynkowej poczty i muzyki oczywiście tej o miłości.
28
Jak profesjonalnie zaparzyć kawę ?- Kurs baristy w ramach projektu
14.01.2025r. w ramach projektu „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy” w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli”, Działania nr FELB.06.05 „Kształcenie zawodowe” z Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, odbył się w naszej szkole kurs baristy.
Pod okiem profesjonalnego baristy pana Mieszka Walasika uczennice technikum hotelarskiego uczyły się na profesjonalnym sprzęcie metod i technik parzenia kawy. Efekty były wspaniałe, kawa pyszne i pięknie udekorowana. Sam kurs zakończony certyfikatem , na pewno przyda się w przyszłej pracy zawodowej.
„MakaronoMania” – konkurs kulinarny w ZSLiZ
12.02.2025 r. w naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs kulinarny – „MakaronoMania”. W wydarzeniu wzięło udział sześć zespołów uczniów klas Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych i Branżowej Szkoły I Stopnia w zawodzie kucharz. Zadaniem było przygotowanie dania z makaronu w roli głównej. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko umiejętnościami technicznymi, ale także pomysłowością oraz zdolnością łączenia smaków i estetyki podania. Jury pod przewodnictwem Dyrektora Szkoły, Pana Zbigniewa Grucy oceniało nie tylko smak potraw, ale również ich wygląd, oryginalność oraz sposób prezentacji. Wśród dań konkursowych znalazły się: Włoska Fantazja, Oceano di Seta (Królewski Błękit), Fettuccine z boczkiem w sosie pomidorowym,
Po burzliwych obradach jury wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobył zespół z klasy 3 Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Daniem „Włoska Fantazja” czyli domowy makaron tagiatelle w pistacjowo-bazyliowym pesto z glazurowanymi zielonymi warzywami, podane z cytrynowym serkiem w miseczce z pizzy neapolitańskiej. Drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z klasy 2 Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Na trzecim miejscu zaleźli się uczniowie z klasy 3 Branżowej Szkoły I Stopnia.
Konkurs „MakaronoMania” był nie tylko okazją do rywalizacji, ale także inspirującym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Młodzi kucharze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz pasją do gotowania. Serdecznie gratulujemy i już nie możemy się doczekać kolejnych edycji.
Barbra Hendzel
7
„Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy”- realizujemy projekt unijny.
Od września 2024 roku W Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie im. Unii Europejskiej realizowany jest projekt pn. „Lubuskie Szkolnictwo Zawodowe dla Nowoczesnego Rynku Pracy” w ramach Priorytetu 6 „Fundusze Europejskie na wsparcie obywateli”, Działania nr FELB.06.05 „Kształcenie zawodowe” z Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Głównym celem projektu jest wsparcie młodzieży na rzecz dostosowania umiejętności i kwalifikacji zawodowych do potrzeb rynku pracy, wyposażenie ich w praktyczne umiejętności wymagane na regionalnym rynku pracy i podniesienie atrakcyjności kształcenia zawodowego w powiecie sulęcińskim. W ramach projektu szkoła zostanie doposażona w nowoczesny sprzęt i narzędzia poprawiające, jakość kształcenia. 155 uczniów otrzyma wsparcie poprzez szkolenia, kursy zawodowe, staże, wsparcie psychologiczne i doradztwo zawodowe.
Złoty medal w Finale Wojewódzkim
Dnia 06.12.2024r. w Świebodzinie odbył się Finał Wojewódzki w badmintonie chłopców oraz dziewcząt w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Do Finału, z drugiego miejsca w Półfinale Wojewódzkim, awansowała drużyna chłopców naszej szkoły w składzie: Karol Chojnacki oraz Alan Sudakowski. Obecne były również drużyny z Żar, Świebodzina oraz Żagania. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”. W związku z tym nasi chłopcy rozegrali trzy mecze. Na początek podejmowali zawodników z Żar. Po ładnym pojedynku wygrali 3:0. W drugim meczu nasi chłopcy natrafili na silny opór zawodników ze Świebodzina. Po zaciętej i długiej walce zdołaliśmy przeważyć szalę zwycięstwa na naszą stronę pokonując ostatecznie rywali 3:2. W ostatnim meczu po drugiej stronie siatki zameldowali się chłopcy z Żagania. Bez większych problemów Karol z Alanem wygrali 3:0. Każda szkoła otrzymała dyplom, natomiast zawodnicy na podium również medale oraz puchar. Końcowe wyniki przedstawiają się następująco:
- m-ce: ZSLiZ Sulęcin
- m-ce: PZS Świebodzin
- m-ce: KLO Żary
- m-ce: ZSTiL Żagań
Spoglądając z boku na zmagania sportowców, z punktu widzenia obserwatora i kibica, wydawać się może, że potyczki te nic ich nie kosztują. Jednak walka sportowa stawia często wysokie wymagania. Przeciwnikiem jest nie tylko rywal z innej drużyny, ale również towarzyszące zmęczenie, stres, presja dobrego wyniku czy nierzadko ból. To wszystko sprawia, że zawodnik zaprawia się nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. Dzięki temu trening sportowy stanowi również dobre przygotowanie do podejmowania różnych trudnych zadań i wyzwań życiowych.
Z tego względu wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Natomiast wszystkich zachęcamy do korzystania z dobrodziejstw aktywności fizycznej.
Joanna Suchecka
5
Debata polsko – niemiecka „Europa naszych marzeń”
5 grudnia 2024r., z okazji 25 lecia Powiatu Sulęcińskiego i 20 lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, odbyła się w naszej szkole polsko - niemiecka debata pt „Europa naszych marzeń”. Obok naszych uczniów wzięli w niej udział uczniowie z l LO im. Adama Mickiewicza, a także zaproszeni goście z Niemiec: Oberstufenzentrum Gottfied Wilhelm Leibniz oraz Berufsbildungzentrum z Eisenhuttenstadt - partnerzy zagraniczni, z którymi szkoła współpracuje od lat. Debatę przygotowali i poprowadzili nauczyciele historii: pani Wioletta Bartniak, pani Karina Rogowska i pan Damian Kierzek.
Rozmowom przysłuchiwała się pani Agata Wdowiak- wicestarosta sulęciński, podkreślając wysoki poziom i ważną tematykę debaty. Podczas dyskusji poruszono takie tematy jak Zielony Ład, kryzys demograficzny, bezpieczeństwo i jedność Europy. Okazało się, że na wiele spraw młodzież po obu stronach granicy patrzy w podobny sposób, potrafi dostrzegać zagrożenia i szanse oraz szukać optymalnych rozwiązań. Po debacie jej uczestnicy wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez warsztaty gastronomiczne. Jak podkreślił dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca i zaproszeni goście z Niemiec - dobra kuchnia i partnerskie rozmowy zawsze łączą. Umawiamy się już na kolejne spotkania, bo tak najlepiej budować współpracę i jedność Unii Europejskiej.
Karina Rogowska
7
Mistrzostwo Powiatu
Szachy to niewątpliwie jedna z najstarszych strategicznych gier planszowych na świecie, która w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Gry strategiczne zbliżają do siebie ludzi z różnych kultur i środowisk, łącząc ze sobą wspólną więzią i pasją. Dlatego w naszej szkole bierzemy udział w turniejach szachowych.
7 listopada 2024 r. rozegrano mecz w Turnieju Szachowym o Mistrzostwo Powiatu szkół średnich w Sulęcinie. Mecz rozegrano pomiędzy szkołami: I Liceum Ogólnokształcącym, a uczniami z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych. Grano dwa razy po 15 minut na mecz. Zwycięzcami turnieju zostali uczniowie ZSLiZ w Sulęcinie. Obie drużyny zakwalifikowały się do finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Serdecznie gratulujemy!
Anna Modzelewska
6
Wiwat Niepodległa!
Obchody 106 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej szkole miały miejsce w piątek 8 listopada. Form świętowania było wiele. Zaczęliśmy na sali gimnastycznej już o godz. 8:00., kiedy Dyrektor szkoły, pan Zbigniew Gruca, rozpoczął Rejs Niepodległości. Szkolna sztafeta „popłynęła” szlakiem żeglownym Wisły, wykorzystując do tego ergometr wioślarski. Do pokonania jest łącznie 941km 300m licząc od źródeł Wisły do ujścia w Gdańsku. Cel został osiągnięty.
W świetlicy szkolnej pod okiem nauczycieli historii odbyło się multimedialne przedstawienie pt „Polaków dzieje malowane”. Poprzez malarskie arcydzieła, poezję i muzykę śledziliśmy historię utraty i odzyskania niepodległości. Z kolei warsztaty gastronomiczne przygotowały piękne biało-czerwone słodkości, w tym piękny tort, który zapłonął na cześć niepodległości. Wolność smakuje wspaniale, o czym mogliśmy przekonać się wraz z zaproszonymi gośćmi. Dziękujemy za obecność panu staroście Tomaszowi Prozorowiczowi.
Obchody zamknął konkurs historyczny pt. „106 lat niepodległości”, który wyłonił 3 zwycięzców - najlepszych historyków w szkole. Zostali nimi Dawid Kubiszyn 1 miejsce, Kamil Karaś 2 miejsce i Kajetan Równy 3 miejsce. Gratulacje dla wszystkich 10 uczestników konkursu. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w przygotowaniu tego pięknego dnia, a szkolnej społeczności za aktywny udział.
Karina Rogowska
36
OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS WOJSKOWYCH
W dniach 21-26.2024r. w jednostce patronackiej 17 Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej w Wędrzynie klasa 5Tmps i 4 LOw uczestniczyły w obozie szkoleniowym kończącym szkolenie praktyczne oddziałów przygotowania wojskowego. Szkolenie realizowane było przez 5 dni i obejmowało swoim zakresem zagadnienia ze szkolenia bojowego takie jak : taktyka, szkolenie strzeleckie, OPBMR, medyczne, inżynieryjno – saperskie itp. Dzień szkoleniowy wypełniony był zajęciami od pobudki do capstrzyku, zaczynał się zaprawą fizyczną, następnie dopołudniowe i popołudniowe zajęcia praktyczne zakończone zajęciami sportowymi. Na koniec obozu kadeci otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia z rąk dowódców pododdziałów odpowiedzialnych za ich prowadzenie.
mjr rez. Mariusz Brzozowski
57
Festiwal tenisa stołowego
W środę 30 października 2024 r. dobiegł końca międzyklasowy turniej drużynowego tenisa stołowego o Mistrzostwo Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie. W rozgrywkach wzięło udział 16 zespołów (47 uczniów i uczennic), które rozgrywały mecze w ciągu ostatnich kilku tygodni października. Po meczach finałowych rozdano pamiątkowe dyplomy i przechodnie puchary, które wręczył dyrektor szkoły, Pan Zbigniew Gruca. Pierwsze miejsce zajęła III klasa technikum w zawodzie technik logistyk (Cichomski Kacper, Czarnogrecki Oskar, Środa Tomasz), drugie V klasa technikum w zawodach technik logistyk, technik budownictwa oraz technik żywienia i usług gastronomicznych (Hałas Aleksander, Markevych Arsen, Melanowicz Kamil), a trzecie miejsce IV klasa liceum ogólnokształcącego (Drążkowska Wiktoria, Mgłowska Emilia, Poznański Maciej). Gratulujemy. Bardzo mocno dziękujemy Radzie Rodziców za przepiękne, przechodnie puchary dla drużyn.
Po finałowych meczach rozgrywek wewnątrzszkolnych tenisa stołowego, tego samego dnia, rozegrano w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych w Sulęcinie zawody powiatowe w Drużynowym Tenisie Stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Nasza reprezentacja: Mgłowska Emilia, Owczarczyk Zofia, Płuciennik Anna zajęła II miejsce. Natomiast drużyna chłopaków w składzie: Czarnogrecki Oskar, Komar Damian, Poznański Maciej, uzyskała awans do kolejnego etapu rozgrywek wygrywając zawody. Brawo!
Grzegorz Olszowski
15
Paździory 2024
W tanecznym rytmie i z uśmiechami na twarzach, uczniowie klas 1 wzięli udział w Paździorach i oficjalnie wstąpili w poczet społeczności szkolnej Zespołu Szkół Licealnychi Zawodowych. Organizatorem tegorocznej uroczystości była klasa II Tps/han, a jury w składzie Dyrektor szkoły pan Zbigniew Gruca, opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Bartosz Patelskioraz uczennica klasy II Technikum Maja Dobosz doceniło kreatywność, przygotowanie i zaangażowanie uczniów klas 1 oraz ich wychowawców.
Zwyciężyła klasa 1 a wraz z wychowawcą panem Grzegorzem Olszowskim, równocześnie odbierając puchar za najpiękniejszy ogon. II miejsce zajęła klasa 1c wraz z wychowawcą panią Barbarą Hendzel, a miejsce III przypadło klasie 1 d wraz z wychowawcą panią Joanna Piotrowską.
Dyrektor szkoły dokonał wręczenia pucharów oraz upominków ufundowanych przez Radę Rodziców życząc pierwszakomwytrwałości,wielu sukcesów oraz samych przyjemnych chwil.
Monika Hartman
20
Bezpieczna młodość
W dniu 21.10.24 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. W ramach akcji „Bezpieczna młodość” uczniowie klas pierwszych z zaciekawieniem słuchali o zagrożeniach wynikających z działalności przestępców zajmujących się handlem ludźmi i jak łatwo można stać się ich ofiarą.
Dziękujemy serdecznie za wsparcie oraz pomoc funkcjonariuszom Policji w realizacji zadań profilaktycznych i edukacyjnych, które są pomocne w życiu młodego człowieka.
Anna Modzelewska
Lubuska Olimpiada Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Dnia 17.10.2024r. na terenie Centrum Sportu i Rekreacji w Babimoście odbył się finał wojewódzki Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Rywalizowali ze sobą uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, zarówno chłopcy jak i dziewczęta. W zawodach wzięła udział również młodzież naszej szkoły. Drużyna dziewcząt w składzie: Gap Patrycja, Manowska Kinga, Niewiadomska Maja, Niezgoda Nikola, Pietrzak Nadia, Urban Nikola zajęła X miejsce w naszym województwie. Zwyciężyły dziewczęta z ZSMS w Gorzowie Wielkopolskim. Chłopcy po zaciętej walce o miejsce w czołówce zajęli ostatecznie bardzo dobre V miejsce. Szkołę reprezentowali: Chojnacki Karol, Krawczyk Jakub, Marciniak Miłosz, Sobkowski Mateusz, Szreder Szymon, Szumlewicz Filip oraz rezerwowy Małkiewicz Eryk. Uczniowie z ZSMS w Gorzowie Wielkopolskim również okazali się najlepsi w rywalizacji chłopców.
Nasi reprezentanci godnie reprezentowali szkołę i walczyli o jak najlepszy wynik końcowy. Walka sportowa jest to również zmaganie się ze swoimi słabościami, stresem i ogromnym zmęczeniem. Z tego też powodu serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów i życzymy dalszych sukcesów.
Joanna Suchecka
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie